Служба автомобільних доріг
у Київській області

» Прес-центр » новини » Освітлені пішохідні переходи – запорука безпеки учасників дорожнього руху

Освітлені пішохідні переходи – запорука безпеки учасників дорожнього руху

На сьогоднішній день Служба автомобільних доріг у Київській області як балансоутримувач мережі зовнішнього освітлення всіх об’єктів дорожньої інфраструктури області веде плідну роботу із забезпечення постійного та безперебійного функціонування як існуючого зовнішнього освітлення так і влаштування нового з використанням сучасних технологій для підвищення безпеки дорожнього руху та забезпечення комфортних умов для учасників дорожнього руху.

Одним із основних та вкрай важливих напрямків в розвитку мережі зовнішнього освітлення автодоріг області є влаштування зовнішнього освітлення наземних пішохідних переходів з використанням новітніх світлодіодних елементів та альтернативної енергії для підвищення безпеки дорожнього руху пішоходів в нічний час доби.

Беручи до уваги сумну статистику сучасності, кожне третє ДТП відбувається за участю пішоходів. Основною причиною ДТП  є погана видимість, водіям під час настання сумерків та в нічний час доби тяжко помітити пішохода та сам пішохідний перехід, не дивлячись на наявність дорожніх знаків. Встановлення освітлення з використанням новітніх світлодіодних елементів на пішохідних переходах  дозволить знизити кількість наїздів та забезпечити освітленість зон пішохідних переходів більш ніж на 30-40%.

Разом з тим, впровадження вищезгаданих технологій з використання альтернативної енергії оптимізує витрати за спожиту електроенергію, що дає змогу їх зменшити на 18%.

З метою вирішення проблеми із забезпеченням безпеки дорожнього руху на наземних пішохідних переходах під час руху пішоходів в нічний час доби, Службою автомобільних доріг у Київській області в період 2015-2016рр. було облаштовано 11 пішохідних переходів системами зовнішнього освітлення з використанням новітніх світлодіодних елементів та альтернативної енергії.

У 2017 році Службою автомобільних доріг у Київській області для зниження рівня дорожньо-транспортних пригод на автомобільних дорогах загального користування продовжується реалізація плану заходів по влаштуванню зовнішнього освітлення наземних пішохідних переходів з використанням новітніх технологій, за наступними напрямками:

а/д О-101316 Крюківщина – Лісники, км 3+380 с.Гатне (для забезпечення руху пішохідним переходом школярів);

а/д М-06 Київ – Чоп, км 22+960.

Крім того, додатково планується влаштування освітлення наземних пішохідних переходів в місцях з підвищеною аварійністю на наступних автомобільних дорогах:

а/д Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя, км 54+500;

а/д Т-10-12 Київ-Боярка, км 0+120.