Служба автомобільних доріг
у Київській області

» Прес-центр » новини » Перевантажений великогабаритний транспорт руйнує автошляхи. Як вирішити проблему?

Перевантажений великогабаритний транспорт руйнує автошляхи. Як вирішити проблему?

У четвер на автодорозі М-05 Київ-Одеса (км 22) у Києво-Святошинському районі Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, керівник Служби автомобільних доріг у Київській області Володимир Козак, заступник начальника з експлуатаційного утримання автодоріг Олег Слободян,  перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов та  керівництво «Укртансбезпеки» обговорили питання порушення перевізниками нормативних вимог щодо здійснення перевезень Постанова Кабінету міністрів від 27.06.2007р №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг  загального користування» та  посилення контролю за їх рухом автошляхами столичної області.

Фахівці «Укртрансбезпеки » продемонстрували роботу мобільного габаритно-вагового комплексу, наразі  в  області  їх працює три.

 

 

   

 

   

Учасники виїзної наради  акцентували увагу на проблемах  ремонту доріг, адже  саме через інтенсивний рух перевантажених крупногабаритних транспортних засобів, що призводить, в свою чергу до передчасного руйнування проїзної частини доріг: дорожня конструкція втрачає свою несучу здатність, з’являються колії, ями, вибоїни, тріщини та інше.

Щороку Служба автомобільних доріг в Київській області змушена витрачати значні  кошти на ремонт  доріг, аби  ліквідувати наслідки неконтрольованих вантажних перевезень. Актуальність цього питання не зникає. Його порушують  фахівці та експерти на державному рівні. В свою чергу, Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган ініціював перед Головами районних державних адміністрацій придбання додаткових комплексів габаритно-вагового контролю (ГВК), а також актуальним є питання щодо надання земельних ділянок для будівництва майданчиків ГВК на автошляхах в межах районів, де найчастіше фіксується рух великовагових транспортних засобів.

Всі учасники  виїзної наради висловились  за необхідність контролю руху  великовагових транспортних засобів, інтенсивність якого збільшується з кожним роком, з метою збереження автошляхів,  запобігання передчасному руйнуванню покриття доріг. За результатами зустрічі, контроль над рухом великовагового транспорту на Київщині найближчим часом буде посилено.

  

Також нагадаємо про нині діючі правила  з метою збереження дорожнього покриття автомобільних доріг загального користування. В літній період  при температурі вище 28 градусів діє тимчасове обмеження руху  транспортних засобів, загальна маса яких перевищує 24 тони і навантаження на вісь більше 7 тон, з 10.00 до 22.00

Прес-служба САД у Київській області