Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор оголосив міжнародний тендер на капітальний ремонт 31 км траси М-05 Київ-Одеса в Київській області

Укравтодор оголосив міжнародний тендер на капітальний ремонт 31 км траси М-05 Київ-Одеса в Київській області

Державне агентство автомобільних доріг України оголосило міжнародний тендер на капітальний ремонт автомобільної дороги М-05 Київ – Одеса на трьох ділянках загальною протяжністю 31 кілометр: 87 – 98 км (ділянка від з’їзду на м. Біла Церква до с. Бикова Гребля), 98 – 113 км (ділянка від с. Бикова Гребля і до межі Білоцерківського та Ставищенського районів), 113 – 128 км (ділянка від межі Білоцерківського та Ставищенського районів і до смт. Ставище).

Славомір Новак, керівник Державного агентства автомобільних доріг України: «Проєкт капітального ремонту М-05 у Київській області буде реалізовано за рахунок коштів кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку та Європейського інвестиційного банку, зекономлених на раніше реалізованих контрактах в рамках проєкту «Пан'європейські коридори». Ремонт цієї частини дороги є логічним продовженням капітального ремонту М-05, що в результаті дозволить забезпечити якісний коридор по всій його протяжності в Київській області».

Наразі керівництво Державного агентства автомобільних доріг України проводить активну роботу із ЄБРР та ЄІБ щодо підписання угоди на фінансування капітального ремонту та реконструкції траси М-05 Київ – Одеса в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях.

Олександр Кава, радник Голови Державного агентства автомобільних доріг України: «Укравтодор оголосив тендер на капітальний ремонт останньої частини траси М-05 Київ – Одеса в Київській області, яка знаходиться в ненормативному стані. Певен, що вже дуже скоро траса М-05 в Київській області стане однією із найкращих автомобільних доріг України».

Відповідно до умов тендеру, компанії-претенденти повинні продемонструвати наявність успішного досвіду робіт в ролі підрядника (генпідрядника або субпідрядника) за останні 5 років, мати кваліфікований персонал та продемонструвати наявність основного обладнання достатньої потужності.

Детальна інформація за посиланням: https://ukravtodor.gov.ua/…/zaproshennia_do_uchasti_u_tende…

Для довідки: Автомобільна дорога державного значення М-05 Київ - Одеса є складовою частиною міжнародного транспортного коридору європейського коридору Е95 Гельсінкі – Київ – Одеса - Димитровград – Алексанруполіс і має загальну протяжність 504,6 км і проходить через Київську, Черкаську, Кіровоградську, Миколаївську та Одеську області.

Це єдиний в Україні коридор категорії 1-Б по всій протяжності дороги.

Інтенсивність руху на цій дорозі становить від 10 000 до 48 500 автомобілів на добу Київській області, в Черкаській області – від 10 000 до 16 000 автомобілів на добу, в Одеській області – від 10 000 до 40 000 автомобілів на добу.

Нагадаємо, що будівництво автомобільної дороги Київ – Одеса почалося в 1926 році. До 1960 року була побудована дорога II категорії з шириною проїзної частини 7,5 м.

З 1965 року по 2002 рік виконувалася реконструкція ділянок М-05 з розширенням дороги до 4-х смуг руху (категорія 1-Б) на таких ділянках: від Києва до Жашкова (138 км), від Червонознам'янки до Одеси (81 км) та на частині дороги протяжністю 29 км на ділянці від Жашкова до Умані (170 – 199 км). Ділянка автодороги від Жашкова до Червонознам'янки залишилася в первозданному вигляді, окрім 29 км на ділянці від Жашкова до Умані (170 – 199 км).

У 2003 році розпочалась реконструкція дороги в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях. У результаті, в 2004 році було відкрито рух автомобільного транспорту по 4 смугах реконструйованої ділянки Жашків – Червонознам'янка протяжністю 219 км.

У 2007 році розпочався капітальний ремонт дороги М-05 від Червонознам’янки до Одеси. У 2010 році ремонт був призупинений через відсутність фінансування.

Роботи з ремонту коридору відновлено у 2017 році. За рахунок коштів МФО та коштів державного бюджету проводиться капітальний та середній поточний ремонт на окремих ділянках дороги в Київській, Черкаській, Одеській областях, включаючи капітальний ремонт мосту через Хаджибейський лиман.