УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Україна та Світовий банк домовилися про надання 65 млн доларів на дорожні проєкти Луганщини

Україна та Світовий банк домовилися про надання 65 млн доларів на дорожні проєкти Луганщини

Надання позики у розмірі 100 мільйонів доларів США до 2025 року на відновлення Сходу України погодив Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

Перемовини про реалізацію нового проєкту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження» (ЗВ) зі Світовим банком відбулися 22 вересня 2020 року, у них взяли участь представники Укравтодору, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерств фінансів та юстиції та інших центральних органів виконавчої влади України.

«В рамках Програми Президента “Велике будівництво” в Донецькій та Луганській області в 2020 році ми відновлюємо майже 500 км державних доріг. Це і є втілення політики “єднати країну справами, а не словами”.

Досягнення домовленостей з міжнародними партнерами щодо оновлення ще 183 км допоможе нам оновити дорожню мережу регіону» – коментує Олександр Кубраков, Голова Укравтодору.

Угоду про позику буде підписано до кінця 2020 року.

Згідно з проєктом, 100 мільйонів розподілять на компоненти: Укравтодор отримає 65 млн, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України – 35 млн.

Метою проєкту є поліпшення транспортного сполучення та підтримка відновлення і модернізації сільськогосподарського сектору на підконтрольних Уряду України територіях Луганської області. Кошти інвестуватимуть у місцеву інфраструктуру та економіку, що сприятиме розширенню економічних можливостей, об’єднанню та інклюзії громад, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України.

Залучені кошти у рамках компоненту Укравтодору буде використано на виконання робіт на автомобільних доріг загального користування державного значення у Луганській області, загальною протяжністю 183 км. А саме:

  • Н-26 Чугуїв – Мілове;
  • Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ;
  • Т-13-02 КПП «Танюшівка» – Старобільськ – Бахмут.

Також для реалізації Проєкту планується залучити додаткове фінансування від Європейського інвестиційного банку. Після проведення перемовин та підписання угоди з ЄІБ на дорожні проєкти Сходу України буде додатково залучено ще 100 млн євро кредитних коштів.