УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Завершуємо роботи на дорозі Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя

Завершуємо роботи на дорозі Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя

У рамках Програми Президента «Велике будівництво» до кінця жовтня 2020 року плануємо повністю відновити 105 км дороги національного значення Н-23 у Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

«Роботи розпочалися лише у липні, та вже у жовтні плануємо завершити роботи за забезпечити проїзд у двох областях. Ця дорога – один з чисельних прикладів проєктів, які були розроблені та втілені у 2020 році.

На 2021 плануємо повністю завершити її оновлення у Дніпропетровській області, а це ще майже 130 км» – зазначив Олександр Кубраков, Голова Укравтодору.

У Кіровоградській області ремонтуємо 3 ділянки дороги, загальна протяжність майже 82 км. В 2020 дорога повністю оновлюється на території області.

Ремонт починається за виїздом з Кропивницького – це перші 25 кілометрів дороги. Щоденно на ній працюють понад 40 одиниць техніки. Вирівнюючий шар облаштували на 22 км ділянки. Підрядник: «Ростдорстрой».

На наступній ділянці 25 кілометрів завершена регенерація та влаштування вирівнюючого шару покриття. 12 кілометрів вже вкрили верхнім шаром – щебенево-мастиковим асфальтобетоном (ЩМА). Підрядник: «Автострада».

На останній ділянці Кіровоградської області повністю завершена регенерація, завершуємо влаштування вирівнюючого шару – вже облаштований 21 км дороги. Після цього – вкриємо фінішним покриттям асфальтобетону, наносимо розмітку та сплануємо узбіччя. Підрядник: «Онур».

На ділянці 76-81 км триває реконструкція, будівельники працюють цілодобово: продовжується виїмка грунту, триває завоз щебню, яким засипають ділянку розширення проїжджої частини, триває підготовка до капітального ремонту мосту, який знаходиться у межах ділянки.

У Дніпропетровській області ведемо роботи на ділянці протяжністю 23,3 км від Кривого Рогу до межі з Кіровоградською областю. Загальна протяжність автомобільної дороги Н-23 в області 226,75 км.

Що вже зроблено:

  • повністю відфрезерували існуюче асфальтобетонне покриття по всій ділянці;
  • виконали роботи з регенерації на 20,5 км;
  • влаштували верхній шар асфальтобетонного покриття на 17 км.

Нині виконуються роботи з влаштування верхнього та вирівнюючого шарів асфальтобетонного покриття, улаштування бар’єрного каменю та водоскидних лотків. На ділянці ремонтуємо 5 штучних споруд, замінюємо деформаційні шви та ремонтуємо доріжки для пішоходів.

Підрядник: ТОВ «Автомагістраль–Південь».

У вересні був оголошений тендер на проєктування експериментальної ділянки. 7-кілометрова ділянка дороги на південь від Кривого Рогу буде капітально відремонтована за технологією укочуваного цементобетону. Окрім цього, замість щебеневих матеріалів будуть використані металургійні шлаки. Таке покриття здатне витримати навантаження від великовантажних транспортних засобів.